oprogramowanie-on-line Program Magazynowy

Oprogramowanie magazynowe

Firma przeprowadzająca tysiące operacji w magazynie dziennie znajduje się w sytuacji, gdy pojawiają się nowe wyzwania i potrzeby. Oprócz informacji o ilości danego towaru, pojawia się potrzeba znajomości jego rozmieszczenia w przestrzeni magazynowej. Oferowane oprogramowanie magazynowe wykorzystują technologie i rozwiązania Microsoft. Firma musi spełnić wymagania i zalecenia podawane przez firmę Microsoft dla aplikacji IIS Server + SQL Server.

Gdy na jednej zmianie pracuje wielu magazynierów, pojawia się potrzeba sterowania ich pracą wraz z kontrolą wykonania zleceń.

W firmach logistycznych pojawia się także potrzeba wyceny usług magazynowych w celu obciążenia klienta fakturą za takie usługi.

kolektor-danych-magazyn

Odpowiedzią na takie zapotrzebowania jest zaawansowane oprogramowanie magazynowe. Oprogramowanie obsługujące MAGAZYN WYSOKIEGO SKŁADOWANIA.

magazynowy-system-informatyczny

Ponadto optymalizując pracę magazynierów zwiększa się ilość operacji magazynowych, co za tym idzie można wyposażyć ich przenośne urządzenia z czytnikami kodów kreskowych.

przyjęcie-do-magazynu

System do obsługi magazynu wysokiego składowania może funkcjonować autonomicznie. Możemy także zintegrować go z systemem nadrzędnym klasy ERP.

Oprogramowanie magazynowe

Zalety programu online

Podstawową zaletą, jaka charakteryzuje programy magazynowe online w stosunku do programów wymagających instalacji jest ich powszechna dostępność. Wystarczy, aby użytkownik miał dostęp do komputera i sieci Internetowej, aby skorzystać z funkcji programu WMS. WMS program magazynowy online jest tańszy w utrzymaniu niż wymagające instalacji i serwisu programy. Dlatego często są kupowane wyłącznie dla określonego stanowiska pracy.

Oprogramowanie magazynowe

Historia obrotów

Jedną z funkcji oprogramowania magazynowego wykorzystywanych online jest historia obrotów na lokalizacji.
W rejestrze wyświetlającym historie obrotów miejsc składowania znajdują się wszystkie zapisy wprowadzane do systemu: z komputera czy kolektora.

Oprogramowanie magazynowe

Oprogramowanie logistyczne

Optymalizując pracę magazynierów zwiększa się ilość operacji magazynowych, co za tym idzie można wyposażyć ich przenośne urządzenia z czytnikami kodów kreskowych.

Oprogramowanie magazynowe WMS

Magazyn

Dokumenty magazynowe

Zarejestrowany wewnętrzny dokument systemu wms może zostać wydrukowany. Jest to szczegółowa lista (picking list) albo jako dokument agregowany – te same pozycje towarowe są zgrupowane i sumowane. Dokumenty Pz i Wz rejestrowane w systemie ERP. Są one traktowane przez oprogramowanie WMS jako dokumenty zlecenia przyjęcia lub zlecenia wydania.

Magazyn

Integracja oprogramowania

Integracja pozwala na eliminację dodatkowych prac związanych z zakładaniem bazy towarowej i kontrahentów oraz tworzeniem dokumentów zleceń przyjęcia i wydania.

Oprogramowanie magazynowe OnLine

Oznacza dostęp do programu z dowolnego miejsca na świecie wykorzystując internet. Serwer z aplikacją działa w „chmurze”. Czyli fizycznie system zainstalowany jest na serwerach w data center. SoftwareStudio posiada własną chmurę prywatną na platformie VMware w data center ATM w Warszawie.

Obsługa magazynu wysokiego składowania opiera się na pomocniczych kartotekach miejsc adresowych. Rejestrowane są one za pomocą oprogramowania magazynowego.

Zastosowanie takich procedur ma uzasadnienie wszędzie tam, gdzie występują rozbudowane magazyny i znaczeniem kluczowym do sprawnego zarządzania masą towarową staje się wiedza nie ile mamy towaru w zapasie, ale gdzie się on znajduje.

Oprogramowanie magazynowe ewidencjonuje towar w układzie ilościowo wartościowym albo tylko ilościowym. Na bieżąco udostępnia informację o stanach: bieżącym dostępnym ilości zamówień od odbiorców rezerwacji ilościach zamówień do dostawców i wielu innych.

Oprogramowanie magazynowe

Nowoczesne technologie informatyczne pozwalają na zarządzanie magazynem za pomocą komputerowego oprogramowania magazynowego, nie tylko bezpośrednio personelowi znajdującemu się na terenie zakładu, ale poprzez internet z dowolnego miejsca na ziemi. Dostęp przez Internet lub aplikacje na tablet lub telefon z systemem Android.

Zarządzanie magazynem za pomocą aplikacji internetowych ASP.Net pozwala na dostęp do informacji o stanach magazynowych, lokalizacjach, dokumentach itp pracownikom firma obsługującej magazyn oraz klientom zdalnym korzystającym z usług magazynu wysokiego składowania.

Oprogramowanie magazynowe działa w czasie rzeczywistym co jest jedną z jego największych zalet. Dobre programy magazynowe o wysokiej wydajności sprzętowej i systemowej pozwalają na pełną kontrolę wszystkich towarów będących w magazynie w dowolnym momencie działania systemu. Cecha ta umożliwia pracownikom magazynu oraz personelowi zarządzającemu stanem magazynowym podejmowanie szybkich decyzji i błyskawiczne reagowanie na zmiany w stanie towarów w magazynie.

prosty program magazynowy

Program do prowadzenia magazynu

Udostępniany w chmurze prywatnej program do prowadzenia magazynu może być zainstalowany na serwerach użytkownika. Uruchamia się go przez przeglądarkę Internetową lub za pomocą mobilnych terminali działających pod kontrolą systemu Android.
system zarządzania magazynem

System zarządzania magazynem

Najważniejszymi elementami infrastruktury magazynowej są regały i wózki do ich obsługi. Już na etapie wyposażania magazynu w regały i wózki trzeba myśleć o przyszłym, bezpiecznym ich użytkowaniu. System zarządzania magazynem to nie tylko…
magazyn wysokiego składowania

Stany magazynowe

Przeglądając możliwości dostępnych na rynku systemów prowadzących stany magazynowe jest spory wybór jaki oferują producenci oprogramowania. Większość jednak oparta jest na wszelkiego rodzaju raportach analizujących dane i prezentujące wyniki na ekranie lub w…
tworzenie raportów

Tworzenie raportów

Tworzenie raportów stanowi w wielu przedsiębiorstwach istotną sferę działalności. Skuteczność pracy zarządu, analityków biznesowych, menadżerów i coraz popularniejszych pracowników informacji w całej korporacji, zależy w dużym stopniu od dostępu do aktualnych i właściwych…
Magazynier
Oprogramowanie magazynowe, systemy i aplikacje zarządzania magazynami. Android oraz magazyn on-line.