oprogramowanie-on-line Program Magazynowy

Oprogramowanie magazynowe

Firma przeprowadzająca tysiące operacji w magazynie dziennie znajduje się w sytuacji, gdy pojawiają się nowe wyzwania i potrzeby. Oprócz informacji o ilości danego towaru, pojawia się potrzeba znajomości jego rozmieszczenia w przestrzeni magazynowej. Oferowane oprogramowanie magazynowe wykorzystują technologie i rozwiązania Microsoft. Firma musi spełnić wymagania i zalecenia podawane przez firmę Microsoft dla aplikacji IIS Server + SQL Server.

Gdy na jednej zmianie pracuje wielu magazynierów, pojawia się potrzeba sterowania ich pracą wraz z kontrolą wykonania zleceń.

W firmach logistycznych pojawia się także potrzeba wyceny usług magazynowych w celu obciążenia klienta fakturą za takie usługi.

kolektor-danych-magazyn

Odpowiedzią na takie zapotrzebowania jest zaawansowane oprogramowanie magazynowe. Oprogramowanie obsługujące MAGAZYN WYSOKIEGO SKŁADOWANIA.

magazynowy-system-informatyczny

Ponadto optymalizując pracę magazynierów zwiększa się ilość operacji magazynowych, co za tym idzie można wyposażyć ich przenośne urządzenia z czytnikami kodów kreskowych.

przyjęcie-do-magazynu

System do obsługi magazynu wysokiego składowania może funkcjonować autonomicznie. Możemy także zintegrować go z systemem nadrzędnym klasy ERP.

Oprogramowanie magazynowe

Zalety programu online

Podstawową zaletą, jaka charakteryzuje programy magazynowe online w stosunku do programów wymagających instalacji jest ich powszechna dostępność. Wystarczy, aby użytkownik miał dostęp do komputera i sieci Internetowej, aby skorzystać z funkcji programu WMS. WMS program magazynowy online jest tańszy w utrzymaniu niż wymagające instalacji i serwisu programy. Dlatego często są kupowane wyłącznie dla określonego stanowiska pracy.

Oprogramowanie magazynowe

Historia obrotów

Jedną z funkcji oprogramowania magazynowego wykorzystywanych online jest historia obrotów na lokalizacji.
W rejestrze wyświetlającym historie obrotów miejsc składowania znajdują się wszystkie zapisy wprowadzane do systemu: z komputera czy kolektora.

Oprogramowanie magazynowe

Oprogramowanie logistyczne

Optymalizując pracę magazynierów zwiększa się ilość operacji magazynowych, co za tym idzie można wyposażyć ich przenośne urządzenia z czytnikami kodów kreskowych.

Oprogramowanie magazynowe WMS

Magazyn

Dokumenty magazynowe

Zarejestrowany wewnętrzny dokument systemu wms może zostać wydrukowany. Jest to szczegółowa lista (picking list) albo jako dokument agregowany – te same pozycje towarowe są zgrupowane i sumowane. Dokumenty Pz i Wz rejestrowane w systemie ERP. Są one traktowane przez oprogramowanie WMS jako dokumenty zlecenia przyjęcia lub zlecenia wydania.

Magazyn

Integracja oprogramowania

Integracja pozwala na eliminację dodatkowych prac związanych z zakładaniem bazy towarowej i kontrahentów oraz tworzeniem dokumentów zleceń przyjęcia i wydania.

Oprogramowanie magazynowe OnLine

Oznacza dostęp do programu z dowolnego miejsca na świecie wykorzystując internet. Serwer z aplikacją działa w „chmurze”. Czyli fizycznie system zainstalowany jest na serwerach w data center. SoftwareStudio posiada własną chmurę prywatną na platformie VMware w data center ATM w Warszawie.

Obsługa magazynu wysokiego składowania opiera się na pomocniczych kartotekach miejsc adresowych. Rejestrowane są one za pomocą oprogramowania magazynowego.

Zastosowanie takich procedur ma uzasadnienie wszędzie tam, gdzie występują rozbudowane magazyny i znaczeniem kluczowym do sprawnego zarządzania masą towarową staje się wiedza nie ile mamy towaru w zapasie, ale gdzie się on znajduje.

Oprogramowanie magazynowe ewidencjonuje towar w układzie ilościowo wartościowym albo tylko ilościowym. Na bieżąco udostępnia informację o stanach: bieżącym dostępnym ilości zamówień od odbiorców rezerwacji ilościach zamówień do dostawców i wielu innych.

Oprogramowanie magazynowe

Nowoczesne technologie informatyczne pozwalają na zarządzanie magazynem za pomocą komputerowego oprogramowania magazynowego, nie tylko bezpośrednio personelowi znajdującemu się na terenie zakładu, ale poprzez internet z dowolnego miejsca na ziemi. Dostęp przez Internet lub aplikacje na tablet lub telefon z systemem Android.

Zarządzanie magazynem za pomocą aplikacji internetowych ASP.Net pozwala na dostęp do informacji o stanach magazynowych, lokalizacjach, dokumentach itp pracownikom firma obsługującej magazyn oraz klientom zdalnym korzystającym z usług magazynu wysokiego składowania.

Oprogramowanie magazynowe działa w czasie rzeczywistym co jest jedną z jego największych zalet. Dobre programy magazynowe o wysokiej wydajności sprzętowej i systemowej pozwalają na pełną kontrolę wszystkich towarów będących w magazynie w dowolnym momencie działania systemu. Cecha ta umożliwia pracownikom magazynu oraz personelowi zarządzającemu stanem magazynowym podejmowanie szybkich decyzji i błyskawiczne reagowanie na zmiany w stanie towarów w magazynie.

zarządzanie magazynem

Nowoczesny magazyn

Zdecydowana większość pracowników logistyki przychylnie patrzy na wykorzystywanie nowoczesnych technologii w ich pracy. Magazynierzy uważają innowacje w nowoczesny magazyn za nieocenioną pomoc w pracy. Branża logistyczna chętniej niż inne wspiera pracowników za pomocą…
funkcje-systemu-wms

Funkcje systemu WMS

Szczególnym zadaniem realizowanym w ramach systemów WMS jest bezbłędna lokalizacja towarów w magazynie oraz kontrola przebiegu obrotu magazynowego. System dostarcza informacji dotyczących stanu magazynowego według wielu różnych kryteriów oraz umożliwia sprawną lokalizację każdej…
kompletacja zleceń

Kompletacja zleceń

Kompletacją w firmie logistycznej nazywa się proces polegający na przygotowaniu (kompletowaniu) towarów pod potrzeby zamówienia. W praktyce polega to na tym, że pracownik otrzymuje dyspozycję kompletacji, która powstała w systemie WMS.
Magazynier
Oprogramowanie magazynowe, systemy i aplikacje zarządzania magazynami. Android oraz magazyn on-line.