system magazynowy System WMS

System magazynowy WMS

Pierwsze systemy klasy WMS zostały wdrożone w Polsce w latach 90tych XX wieku Pionierem na rynku były firmy zachodnie, a dostawcą firma Quantum Software z oprogramowaniem Qguar. Duże zapotrzebowanie na systemy magazynowe spowodowało że inni polscy producenci oprogramowania przygotowali autorskie rozwiązania.

Przedsiębiorstwa, które zatrudniały specjalistów z dziedziny logistyki, zrozumiały potrzebę posiadania nowoczesnych systemów informatycznych, niezbędnych do operowania na coraz bardziej konkurencyjnym rynku.

Okazało się, że granicą rozwoju przedsiębiorstw nie są finanse, marketing czy zarządzanie.

Wdrożenie systemu magazynowego WMS niesie ze sobą wymierne korzyści. Takie wdrożenie przekłada się bezpośrednio na wzrost jakości oferowanych usług i zadowolenie klienta.

Logistyka i zarządzanie zapasami jest problemem. W związku z tym system magazynowy WMS w takich firmach zwykle istniał wyłącznie na papierze lub w głowie magazyniera.

Rozwój sklepów internetowych i sprzedaż wysyłkowa zastępują wcześniej rozwijaną sprzedaż typu VanSelling. To jest właśnie kierunek handlu detalicznego.

Zapanowanie nad ogromną ilością zamówień jednostkowych magazyn sklepu internetowego musi precyzyjnie realizować zlecenia. I dlatego magazynowy system WMS w takim wypadku jest koniecznym narzędziem do kontrolki realizacji zleceń i wysyłek. Jego integracja z firmą kurierską skraca czas pracy magazyniera.

SYSTEM MAGAZYNOWY

Przedsiębiorstwa, które zatrudniały specjalistów z dziedziny logistyki, zrozumiały potrzebę posiadania nowoczesnych systemów informatycznych, niezbędnych do operowania na coraz bardziej konkurencyjnym rynku.

Wydaje się, że ograniczeniem rozwoju przedsiębiorstw nie są finanse, marketing czy zarządzanie. Coraz częściej jest to logistyka. W szczególności zarządzanie zapasami.

System magazynowy WMS w takich firmach zwykle istniał wyłącznie na papierze lub w głowie magazyniera.

Wdrożenie systemu magazynowego WMS

Wdrożenie systemu magazynowego WMS niesie ze sobą wymierne korzyści:

  • sprawna i szybka obsługa zamówień;
  • realizacja większej ilości zleceń przy utrzymaniu tego samego poziomu liczebności pracowników i środków transportu;
  • redukcja pomyłek;
  • zmniejszenie poziomu wymaganych zapasów.

Dzięki temu wszystko przekłada się bezpośrednio na wzrost jakości oferowanych usług i zadowolenie klienta.

Rozwój sklepów internetowych i sprzedaż wysyłkowa zastępują wcześniej rozwijaną sprzedaż typu VanSelling. Klient indywidualny jest bardzo wymagający. Nie są akceptowane przez niego ani opóźnienia w dostawie, ani tym bardziej pomyłki.

Zapanowanie nad ogromną ilością zamówień jednostkowych magazyn sklepu internetowego musi precyzyjnie realizować zlecenia. Integracja systemu magazynowego z firmą kurierską skraca czas pracy magazyniera.

System magazynowy WMS

System magazynowy WMS wykorzystuje nowoczesne technologie i dostarcza użytkownikom elastyczną aplikację magazynową. Oprogramowanie może być i powinno być zintegrowane. Jest to najważniejszy proces przedsiębiorstwa, a w szczególności z system ERP.

Zadaniem systemu magazynowego WMS (Warehouse Management System) jest organizacja i zarządzanie wraz z optymalizacją pracy magazynu. System magazynowy WMS znakomicie sprawdza się w średnich i dużych magazynach logistycznych.

Obejmuje on wiele elementów w tym planowanie i koordynowanie pracę wielu magazynów. Ponieważ system pozwala monitorować i rejestrować procesy magazynowe. Elastyczność rozwiązania pozwala personalizować algorytmy rozkładania towaru w miejscach składowania.

Magazynowy system informatyczny

System WMS służy koordynowaniu prac magazynowych. Magazynowy system informatyczny jest to wysoce wyspecjalizowane systemem. Usprawnia on kluczowe procesy zachodzące w magazynach.

Posiada duże znaczenie dla operatorów (usługodawców) logistycznych. Jest to zadanie związane z obsługą w swoich magazynach i terminalach. Dlatego codziennie dużą liczbę zróżnicowanych przesyłek. Pochodzą one od wielu nadawców i kierowanych do wielu odbiorców.

Systemy ERP skupiają się na ewidencji ilościowej wartościowej magazynowanych towarów w ujęciu księgowym. Z tego powodu nowoczesny program magazynowy ma zadanie rozliczyć księgowo ilość i wartość zmagazynowanych dóbr. System ERP zwykle słabo wspiera rzeczywiste działania logistyczne jakie mają miejsce w magazynach, a najczęściej w ogóle nie rozwiązuje problematyki miejsc składowania, numerów partii czy terminów (dat ważności).

Nowoczesny system magazynowy

Nowoczesny system magazynowy obejmuje rozwiązania działające nie tylko bezpośrednio w magazynie. Dostarcza informacji przez Internet wszystkim współpracującym kontrahentom.

Dlatego bezpieczny i stabilny system do zarządzania magazynem oferuje aplikacje na terminale radiowe (kolektory) działające w sieci lokalnej wifi lub przez internet. Sieci handlowe potrzebują mieć szybki i pewny dostęp do informacji o dostępnych stanach magazynowych, a to zapewnić może zintegrowany system magazynowy online.

Sieci handlowe potrzebują mieć szybki i pewny dostęp do informacji o dostępnych stanach magazynowych. Ponieważ ma to zapewnić zintegrowany system magazynowy online. Magazynowy system informatyczny jest to wysoce wyspecjalizowane system usprawniający kluczowe procesy zachodzące w magazynach.

System magazynowy online gwarantuje, że w każdej chwili znasz ilość towaru jakim dysponujesz w magazynie. Określanie minimalnego stanu magazynowego asortymentu ułatwia zarządzaniem stanami, zaopatrzeniem szczególnie w sytuacji, gdy w magazynie przechowywane są duże ilości różnorodnego asortymentu.

Jest to rozwiązanie www – działające w chmurze. Każdy przed zakupem może zobaczyć jak działa system dzięki DemoOnLine. Personalizację umożliwia samodzielne zaprojektowanie systemu, ponieważ na stronie znajduje się kreator.

Demo systemu magazynowego

SoftwareStudio udostępnia dla wszystkich nieodpłatnie demo systemu WMS. System magazynowy można uruchamiać na dowolnym komputerze z systemem operacyjnym Windows, Android czy Apple. Moduł systemu magazynowego pozwala na pracę przez Internet za pomocą przeglądarek Internetowych:

  • Chrome;
  • Mozilla FireFox;
  • Safarii;
  • Opera;
  • Edge;
  • Internet Explorer – wycofany.
magazyn wysokiego składowania

Program do magazynu

Dostępny online program do magazynu w chmurze prywatnej SoftwareStudio może być także zainstalowany na serwerach użytkownika. Dostęp do niego jest przez przeglądarkę Internetową oraz terminale mobilne tzw. „kolektory danych” z systemem Android.
magazynowy-system-informatyczny

Magazynowy system informatyczny

Nasz magazynowy system informatyczny jest to wysoce wyspecjalizowane system usprawniający kluczowe procesy zachodzące w magazynach. System WMS służy koordynowaniu prac magazynowych. System magazynowy ma duże znaczenie dla operatorów (usługodawców) logistycznych, obsługujących w swoich…
kolektor-danych-magazyn

Kolektor magazynowy

Kolektor magazynowy to mobilny komputer pełniący rolę dodatkowego modułu w magazynie wysokiego składu rozszerzający funkcjonalność systemu WMS. Magazynowy kolektor danych (terminal WiFi) jest zewnętrznym urządzeniem podłączanym do systemu za pomocą sieci bezprzewodowej. Jest…
Magazynier
Oprogramowanie magazynowe, systemy i aplikacje zarządzania magazynami. Android oraz magazyn on-line.