system magazynowy Oprogramowanie WMS

Kody kreskowe

Nowoczesne techniki przepływu informacji opierają się na wprowadzaniu. A także wykorzystaniu systemów automatyczne identyfikacji za pomocą różnych rozwiązań technologicznych np. kodów kreskowych jako nośników informacji.

Kody kreskowe odwzorowują ściśle określony zestaw znaków, alfanumeryczny dla znaków cyfrowych i literowych.

Kody kreskowe
Aplikacje magazynowe

Technika automatycznej identyfikacji za pomocą kodów kreskowych można wykorzystać do identyfikacji towarów, pracowników, miejsc składowania, opakowań itp.

Sam kod kreskowy może być nośnikiem danych identyfikacyjnych lub nośnikiem danych. Program pozwala wdrożyć i wykorzystywać do identyfikacji zarówno kody kreskowe, karty magnetyczne jak i identyfikację za pomocą RFID.

Oprogramowanie magazynowe

Systemy automatycznej identyfikacji

W systemach informatycznych wspomagających zarządzanie lub sterowanie procesami gospodarczymi istnieje potrzeba szybkiego i niezawodnego przechwytywania dużej liczby danych. Funkcje takie spełniają systemy automatycznej identyfikacji, które pozwalają na automatyczne przechwytywanie i przesyłanie wielu różnych danych wykorzystywanych w łańcuchach dostaw.

Oprogramowanie do magazynowania

System GS1

Realizuje się to poprzez zastosowanie unikalnych w skali świata oznaczeń towarów, jednostek logistycznych, firm i lokalizacji fizycznych według standardów GS1. W systemach tych wykorzystywane są technologie kodów kreskowych oraz technologie radiowe (EPC/RFID), a ostatnio związane z nimi Elektroniczne Kody Produktów (EPC/RFID).

Kody kreskowe stosuje się tam, gdzie informacja zapisana alfa-numerycznie wystarcza do powiązania obiektu z jego opisem w bazie danych.

Popularność systemów Auto ID, opartych na kodach kreskowych, spowodowana jest między innymi niską ceną. A także łatwością wdrożenia i obecnością międzynarodowych standardów w zakresie symbolik kodów oraz ich stosowania.

Drukowanie kodów kreskowych

Najpowszechniejszym, a także najdoskonalszym sposobem wydruku etykiet z kodami kreskowymi jest wydruk w drukarkach wykorzystujących technologię druku termotransferowego i bezpośredniego termicznego. W technologii termotransferowej obrazy tworzy się przez kontakt rozgrzanych elektrycznych głowic drukujących z kalką termotransferową. Z niej atrament przenosi się na etykiety.

W technologii bezpośredniego druku termicznego obraz tworzy się przez bezpośredni kontakt rozgrzanych głowic ze specjalnym papierem.

Technologię termiczną, a także termotransferową wykorzystuje się do druku etykiet z różnych materiałów z zastosowaniem różnych klejów. Które umożliwiają umieszczenie etykiet z kodami kreskowymi na dowolnych przedmiotach.

Kody kreskowe

Specjalistyczne termiczne, jak również termotransferowe drukarki etykiet firmy Zebra umożliwiają wydruk odpowiedniej jakości kodów kreskowych. A także znaków alfa- numerycznych, znaków graficznych, rysunków itp.

Polecamy termotransferowe, a także termiczne drukarki etykiet, kodów kreskowych czołowego światowego producenta – firma Zebra Technologies.

Automatyczna identyfikacja

Proces Automatycznej Identyfikacji towarów, czy produktów rozpoczyna się od odczytania kodu kreskowego. Służą do tego czytniki, inaczej skanery kodów kreskowych. Czytniki kodów umożliwiają zeskanowanie kodu kreskowego, zdekodowanie zawartej w nim informacji i przesłanie jej np. do komputera czy też przenośnej bazy danych.

Polecamy czytniki kodów kreskowych – ręczne, stacjonarne, czy też wielokierunkowe. Jak również czytniki bezprzewodowe (łączność przez Bluetooth lub WiFi – czytniki radiowe) czołowych światowych producentów: MOTOROLA (SYMBOL), DATALOGIC (PSC), METROLOGIC.

oprogramowanie magazynowe

Warehouse Management System WMS

Rozwiązania klasy Warehouse Management System (WMS) dedykowane są w różnych wariantach, w tym do prowadzenia magazynu na potrzeby własnej firmy – ewidencja ilościowo – wartościowa. Magazyn wysokiego składowania wymaga dedykowanego oprogramowania do używania…
System zarządzania magazynem

Systemy magazynowe

W firmach świadczących usługi logistyczne systemy WMS stanowią często technologię wspierającą działanie systemu zarządzającego klasy erp. Systemy WMS posiadają kluczowe znaczenie dla operatorów logistycznych, obsługujących znaczną liczbę zróżnicowanych przesyłek, pochodzących od wielu nadawców…
kartoteki magazynowe

Kartoteka magazynowa

Zastosowanie systemu informatycznego w gospodarce magazynowej przyśpiesza operacje związane z wystawianiem dokumentów obrotu towarowego. A także usprawnia prace z przypisywaniem określonemu adresowi w przestrzeni składowej jednej palety, czyli pojemnika. Kartoteka magazynowa, dane prezentowane…


Magazynier
Oprogramowanie magazynowe, systemy i aplikacje zarządzania magazynami. Android oraz magazyn on-line.