zarządzanie magazynem Oprogramowanie WMS

Nowoczesny magazyn

Zdecydowana większość pracowników logistyki przychylnie patrzy na wykorzystywanie nowoczesnych technologii w ich pracy.

Magazynierzy uważają innowacje w nowoczesny magazyn za nieocenioną pomoc w pracy.

Branża logistyczna chętniej niż inne wspiera pracowników za pomocą nowoczesnej techniki magazynowej.

funkcje-systemu-wms

Dlaczego nowoczesny magazyn ?

Nowoczesny Magazyn

Magazyn wymaga systemów IT

Związane jest to z faktem, że praca osób w magazynie jest szczególnie wymagająca. Dlatego innowacje poprawiające pracę ludzi wprowadzane są w magazynach już na poziomie pojedynczego magazyniera. Obejmują także systemy ERP odpowiedzialne za zarządzających funkcjonowaniem całego przedsiębiorstwa.

Nowoczesny Magazyn

Magazyn WMS.net

Przydatny jest system zarządzania gospodarką magazynową WMS,net oferowany przez SoftwareStudio. Dzięki niemu informacje logistyczne utrzymywane są w uporządkowany sposób. WMS.net pomaga w optymalizacji prac magazynowych. Oprogramowanie do magazynu to nie tylko mobilne kolektory. Umożliwia on kontrolę i zarządzanie z poziomu komputera Windows, Android lub Apple, opierając się na raportach i wskaźnikach wydajnościowych.

Nowoczesny Magazyn

Magazyn w firmie produkcyjnej

Magazynowanie towarów to bardzo istotny element w procesie produkcji, dystrybucji jak i sprzedaży. Bez skutecznie wdrożonych procesów magazynowych nie ma mowy o efektywnym działaniu fabryk, linii produkcyjnych czy dystrybutorów. Wbrew pozorom magazynowanie nie jest kwestią łatwą i błahą. Właściwa organizacja przestrzenna, organizacja kolejnych procesów takich jak przyjmowanie towarów, składowanie, kompletowanie zamówień czy wydawanie towarów nie jest proste, szczególnie jeśli zależy nam na koordynacji wszystkich procesów oraz szybkości.

Nowoczesny Magazyn

Oprogramowanie dla nowoczesnego magazynu

Nowoczesne magazyny są już w znacznej mierze wyposażone w informatyczne systemy zarządzania. Chodzi tutaj o oprogramowanie, które usprawnia wszystkie procesy magazynowe, pomaga w koordynowaniu wszystkich procesów od przyjmowanie po wydawanie towarów. Magazynowe oprogramowanie informatyczne jest szczególnym ułatwieniem dla operatorów i pracowników magazynowych. Dlatego, że oprogramowanie usprawnia i koordynuje pracę magazynierów. Ponadto zapewnia szybką i automatyczną wymianę danych pomiędzy kontrahentami – uczestnikami łańcucha logistycznego.

Nowoczesny Magazyn

Automatyzacja czynności

Nowoczesny magazyn to sprawnie działająca automatyzacja. Automatyzacja nowoczesnego magazynu związana z oprogramowaniem magazynowym w taki sposób, że wiele systemów informatycznych jest ze sobą połączonych. Dzięki rozwiązaniom automatyczne identyfikacji magazyny są nowoczesne. Ich obsługa prosta i sprawniejsza. Automatyzacja jest inwestycją, która z czasem się zwraca. Mniej pomyłek, oszczędność czasu i pracy ludzkiej to oczywiście niższe koszty działania nowoczesnego magazynu w porównaniu z jego tradycyjnym odpowiednikiem.

kody-kreskowe

Nowoczesny magazyn korzysta z oznaczeń kodowych dla miejsc składowania.

okienka-czasowe

Używanie okien czasowych w nowoczesnym magazynie pozwala na harmonogramowanie pracy związanych z obsługą awizacji transportów.

Oprogramowanie-magazynowe

Dostęp online przez przeglądarkę internetową dla pracowników i klientów to niezbędny atrybut nowoczesnego magazynu.

oprogramowanie-on-line

Praca online w chmurze bez konieczności instalacji oprogramowania zapewnia, że nowoczesny magazyn będzie dostępny całą dobę dla klientów z całego świata.

Oprogramowanie-magazynowe

Magazynierzy używają w nowoczesnym magazynie skanerów i kolektorów z system Android.

program do obsługi magazynu

Program do obsługi magazynu

Zastosowanie automatycznej identyfikacji towarów, jednostek logistycznych i miejsc składowania oraz pracowników za pomocą kodów kreskowych, tagów RFID czy beacon’ów ułatwia pracę magazynierom i ogranicza do minimum powstawanie pomyłek przy przyjęciach i wydaniach w programie magazynowym.
gospodarka-magazynowa

Magazyn Wysokiego Składowania

Magazyn Wysokiego Składowania (MWS) Studio System zapewnia optymalną gospodarkę przestrzenią magazynową. Daje przejrzysty obraz wykorzystania powierzchni magazynowej oraz ułożenia składowanych towarów. Moduł magazynu wysokiego składowania przekazuje dane o warunkach składowania odpowiednich towarów – np. temperaturze otoczenia.
kartoteki magazynowe

Kartoteka magazynowa

Zastosowanie systemu informatycznego w gospodarce magazynowej przyśpiesza operacje związane z wystawianiem dokumentów obrotu towarowego oraz usprawnia prace z przypisywaniem określonemu adresowi w przestrzeni składowej jednej palety (pojemnika). Dane prezentowane w tabeli oferują użytkownikowi bezpośrednią kontrolę nad sposobem ułożenia kolejności danych w tabeli poprzez dostępną uniwersalną funkcje sortowania.
Magazyn WMS.net

https://docs.google.com/presentation/d/e/2PACX-1vQIsUy5L7T167fHGBcJS4JEtoA9zwg7HVOU4vzGSyP__Fx-PMw0zO_hpcOfCKD5t07eBt3Q4yt4G-LS/pub?start=true&loop=false&delayms=5000&slide=id.g55262d507c_0_200

Magazynier
Oprogramowanie magazynowe, systemy i aplikacje zarządzania magazynami. Android oraz magazyn on-line.