zarządzanie magazynem Oprogramowanie WMS

Nowoczesny magazyn

Zdecydowana większość pracowników logistyki przychylnie patrzy na wykorzystywanie nowoczesnych technologii w ich pracy.

Magazynierzy uważają innowacje za nieocenioną pomoc w pracy.

Branża logistyczna chętniej niż inne wspiera pracowników za pomocą nowoczesnej techniki magazynowej (nowoczesny magazyn)

funkcje-systemu-wms

Dlaczego nowoczesny magazyn?

Nowoczesny Magazyn

Magazyn wymaga systemów IT

Związane jest to z faktem, iż praca osób w magazynie jest szczególnie wymagająca. Dlatego innowacje poprawiające pracę ludzi wprowadzane są w magazynach już na poziomie pojedynczego magazyniera. Obejmują one także systemy ERP odpowiedzialne za zarządzających funkcjonowaniem całego przedsiębiorstwa.

Nowoczesny Magazyn

Magazyn WMS.net

Przydatny jest system zarządzania gospodarką magazynową WMS,net oferowany przez SoftwareStudio. Dzięki niemu informacje logistyczne utrzymywane są w uporządkowany, a także jasny sposób. WMS.net pomaga w optymalizacji prac magazynowych. Oprogramowanie do magazynu to nie tylko mobilne kolektory. Umożliwia on kontrolę, a także zarządzanie z poziomu komputera Windows, Android lub Apple, opierając się na raportach, a także wskaźnikach wydajnościowych.

Nowoczesny Magazyn

Magazyn w firmie produkcyjnej

Magazynowanie towarów to bardzo istotny element w procesie produkcji, dystrybucji, jak również sprzedaży. Bez skutecznie wdrożonych procesów magazynowych nie ma mowy o efektywnym działaniu fabryk, linii produkcyjnych czy dystrybutorów. Wbrew pozorom magazynowanie nie jest kwestią łatwą, a także błahą. Właściwa organizacja przestrzenna, organizacja kolejnych procesów takich jak przyjmowanie towarów, składowanie, kompletowanie zamówień czy wydawanie towarów nie jest proste, szczególnie jeśli zależy nam na koordynacji wszystkich procesów oraz szybkości.

Nowoczesny Magazyn

Oprogramowanie dla nowoczesnego magazynu

Nowoczesne magazyny są już w znacznej mierze wyposażone w informatyczne systemy zarządzania. Chodzi tutaj o oprogramowanie, które usprawnia wszystkie procesy magazynowe, pomaga w koordynowaniu wszystkich procesów od przyjmowanie po wydawanie towarów. Magazynowe oprogramowanie informatyczne jest szczególnym ułatwieniem dla operatorów i pracowników magazynowych. Dlatego, że oprogramowanie usprawnia i koordynuje pracę magazynierów. Ponadto zapewnia szybką i automatyczną wymianę danych pomiędzy kontrahentami – uczestnikami łańcucha logistycznego.

Nowoczesny Magazyn

Automatyzacja czynności

Nowoczesny magazyn to sprawnie działająca automatyzacja. Automatyzacja nowoczesnego magazynu związana z oprogramowaniem magazynowym w taki sposób, że wiele systemów informatycznych jest ze sobą połączonych. Dzięki rozwiązaniom automatyczne identyfikacji magazyny są nowoczesne. Ich obsługa prosta i sprawniejsza. Automatyzacja jest inwestycją, która z czasem się zwraca. Mniej pomyłek, oszczędność czasu i pracy ludzkiej to oczywiście niższe koszty działania nowoczesnego magazynu w porównaniu z jego tradycyjnym odpowiednikiem.

kody-kreskowe

Oprogramowanie korzysta z oznaczeń kodowych dla miejsc składowania.

okienka-czasowe

Używanie okien czasowych w nowoczesnym magazynie pozwala na harmonogramowanie pracy związanych z zarządzaniem, a także obsługą awizacji transportów.

Oprogramowanie-magazynowe

Dostęp online przez przeglądarkę internetową dla pracowników, a także klientów to niezbędny atrybut nowoczesnego magazynu.

oprogramowanie-on-line

Praca online w chmurze bez konieczności instalacji oprogramowania zapewnia, iż program magazynowy będzie dostępny całą dobę dla klientów z całego świata.

Oprogramowanie-magazynowe

Magazynierzy używają w nowoczesnym magazynie skanerów, a także kolektorów z system Android.

program magazynowy

Oprogramowanie do magazynu wysokiego składu

Wersja demonstracyjna Magazyn WMS.net pozwala poznać szereg standardowych funkcjonalności systemu. Większość producentów oprogramowania udostępnia DEMO swoich programów. Aby użytkownik przed zakupem mógł zapoznać się nie tylko z zakresem funkcjonalnym oprogramowania, ale także ocenić przydatność i łatwość obsługi. Oprogramowanie do magazynu wysokiego składu jest ważnym narzędziem.
funkcje-systemu-wms

Funkcje systemu WMS

Szczególnym zadaniem realizowanym w ramach systemów WMS jest bezbłędna lokalizacja towarów w magazynie oraz kontrola przebiegu obrotu magazynowego. System dostarcza informacji dotyczących stanu magazynowego według wielu różnych kryteriów. A także umożliwia sprawną lokalizację każdej partii towaru i każdej pojedynczej przesyłki. W systemie WMS. Funkcje systemu WMS. Operator może wygenerować odpowiednią…
program do obsługi magazynu

Program do obsługi magazynu

Zastosowanie automatycznej identyfikacji towarów, jednostek logistycznych i miejsc składowania oraz pracowników za pomocą kodów kreskowych, tagów RFID czy beacon’ów ułatwia pracę magazynierom i ogranicza do minimum powstawanie pomyłek przy przyjęciach i wydaniach w programie magazynowym.
Magazyn WMS.net

https://docs.google.com/presentation/d/e/2PACX-1vQIsUy5L7T167fHGBcJS4JEtoA9zwg7HVOU4vzGSyP__Fx-PMw0zO_hpcOfCKD5t07eBt3Q4yt4G-LS/pub?start=true&loop=false&delayms=5000&slide=id.g55262d507c_0_200

Magazynier
Oprogramowanie magazynowe, systemy i aplikacje zarządzania magazynami. Android oraz magazyn on-line.