oprogramowanie logistyczne Oprogramowanie WMS

Oprogramowanie logistyczne

Android jako znacznie młodszy niż Windows CE daje większe możliwości doboru sprzętu oprogramowania logistycznego.

SoftwareStudio oferuje oprogramowanie logistyczne Android do używania na kolektorach danych – terminalach mobilnych.

Dla wygody użytkowania w zależności od zastosowania istnieje możliwość szybkiej dokumentacji fotograficznej podczas przyjęcia czy wydawania towaru.

Oprogramowanie logistyczne jest rozwiązaniem wsparcia dla firm realizujących wszelkiego rodzaju usługi magazynowe.

Przemieszczanie ładunków przy użyciu różnych środków transportu wymaga skutecznego planowania oraz efektywnego ekonomicznie zrealizowania zlecenia.

Oprócz samego składowania, usługi magazynowania obejmują najczęściej także:

  • usługi pakowania;
  • etykietowania;
  • konfekcjonowania;
  • obsługę akcji promocyjnych, tzw. „co-packing” („pakowanie na zlecenie”);
  • cross-docking – system bezpośrednich przepływów towarów od wielu nadawców do wielu odbiorców;
  • całodobową ochronę;
  • nadzór kamer przemysłowych;
  • pełną obsługę celną w jednym miejscu, dzięki własnemu „miejscu uznanemu”, w którym funkcjonariusz celny pomaga Klientom w załatwieniu wszelkich formalności celnych;
  • bezpieczeństwo składowanych towarów.

Z punktu widzenia klienta dodatkowym atutem wyboru usługodawcy jest nowoczesny i sprawny system informatyczny, z tym że preferowane są rozwiązania pozwalające na zdalny przez internet dostęp do modułu klienta.

Klient logując się do dedykowanego portalu internetowego firmy logistycznej ma wgląd w swoje stany magazynowe, dokumenty magazynowe.

Ponadto ma możliwość wystawienia dokumentów zleceń wydań czy awizo dostawy.

W firmach świadczących usługi logistyczne systemy WMS stanowią często technologię wspierającą działanie systemu zarządzającego klasy ERP. Pomiędzy tymi systemami powinna funkcjonować sprawna wymiana danych, oparta na ujednoliconych standardach przekazywania informacji.

Nowe klasy oprogramowania zapewniają zwykle obsługę zróżnicowanych danych w poszczególnych podsystemach informatycznych przedsiębiorstw i swobodne przenoszenie ich z modułu do modułu. To z kolei pozwala na całkowite automatyzowanie ruchu produktów w magazynach z wykorzystaniem oprogramowania WMS.

Szczególnym zadaniem realizowanym w ramach systemów WMS jest bezbłędna lokalizacja towarów w magazynie oraz kontrola przebiegu obrotu magazynowego. System dostarcza informacji dotyczących stanu magazynowego według wielu różnych kryteriów oraz umożliwia sprawną lokalizację każdej partii towaru i każdej pojedynczej przesyłki.

Za pomocą oprogramowania logistycznego magazynier może wygenerować odpowiednią etykietę i oznaczyć nią jednostki towarowe lub w momencie przyjmowania towaru do magazynu przyjąć do systemu informacje zawarte na etykiecie nadanej jej wcześniej przez inny podmiot.

Oferta SoftwareStudio dotycząca oprogramowania logistycznego obejmuje także dostawę i instalację sprzętu wraz z materiałami eksploatacyjnymi.

Oprogramowanie logistyczne korzysta z automatycznego identyfikowania, przechwytywania i gromadzenia danych występujących w procesach logistyczno – magazynowych. Optymalny dobór urządzeń i oprogramowania, z szerokiego spektrum producentów, dostosowany do indywidualnych potrzeb klientów oraz doradztwo i obsługę serwisową wchodzą w zakres usługi. Z punktu widzenia pracowników w magazynie oferujemy dostawę, montaż i uruchomienie drukarek kodów kreskowych, skanerów oraz terminali radiowych.


Magazynier
Oprogramowanie magazynowe, systemy i aplikacje zarządzania magazynami. Android oraz magazyn on-line.