SoftwareStudio producent oprogramowania
Kontakt
O firmie
Demo

Kartoteki magazynowe


Ewidencja stanów magazynowych, dokumentów obrotu magazynowego oraz wypożyczeń opiera się o zdefiniowane KARTOTEKI MAGAZYNOWE.


kartoteki magazynowe | magazyn narzędzi | przeglądy narzędzi |

Kartoteki magazynowe


Obrót towarowy w magazynie rejestrowany jest zawsze w powiązaniu z kartotekami asortymentowymi, które stanowią bardzo ważną rolę w całym systemie ewidencji magazynowej.kartoteki
kartotekikartotekikartotekikartoteki

magazynowe
magazynowemagazynowe

Kartoteki magazynowe w programie WMS
Obrót towarowy w magazynie rejestrowany jest zawsze w powiązaniu z kartotekami asortymentowymi, które stanowią bardzo ważną rolę w całym systemie ewidencji magazynowej.


Kartoteki magazynowe w narzędziowni
Ewidencja stanów magazynowych, dokumentów obrotu magazynowego oraz wypożyczeń opiera się o zdefiniowane KARTOTEKI MAGAZYNOWE.


Historia obrotów magazynowych
Wybór polecenia HISTORIA wyświetla zestawienie obrotów dla wybranej (zaznaczonej) KARTOTEKI MAGAZYNOWEj. Zestawienie obrotów magazynowych wyświetla listę pozycji dokumentów dla wybranego asortymentu. Okno zestawienia zamykane jest przez wybór przycisku X.


Rodzaje magazynów
W programie KARTOTEKI MAGAZYNOWE możemy podzielić na dowolne rodzaje kartotek w zależności od ich przeznaczenia. Wydzielić więc możemy grupy kartotek elektronarzędzi, maszyn budowlanych, odzieży roboczej, artykułów BHP, materiałów jednorazowego użycia, środki trwałe lub dowolne inne . Zakres zależy od definicji administratora i może być różnych w każdej firmie - w zależności od wdrożenia.


Historia obrotów magazynowych
Wybór polecenia HISTORIA wyświetla zestawienie obrotów dla wybranej (zaznaczonej) kartoteki. Zestawienie obrotów magazynowych wyświetla listę pozycji dokumentów dla wybranego asortymentu - KARTOTEKI MAGAZYNOWEj. Okno zestawienia zamykane jest przez wybór przycisku ZAKOŃCZ.


Transakcja KNASO_INSERTASPX
Wyświetla formularz dopisywania nowej KARTOTEKI MAGAZYNOWEj.


WYPOŻYCZENIA – WYDAWANIE
Dokument szybkiego wypożyczania przebiega 2 etapowo, w pierwszej kolejności należy zidentyfikować klienta wypożyczalni, któremu dane narzędzie zostanie wypożyczone. W tym celu należy zeskanować jego identyfikator (kod kreskowy konta analitycznego kartoteki pracownika). Prawidłowo odczytany kod klienta powoduje wyświetlenie okna z możliwością wprowadzania narzędzi do wydania oraz tabelę z informacjami jakie aktualnie wypożyczone pozycje znajdują się na stanie klienta. W celu dodania pozycji do dokumentu (wypożyczenia narzędzia) należy zeskanować identyfikator KARTOTEKI MAGAZYNOWEj (indeks artykułu w postaci kodu kreskowego). Program sprawdza czy wprowadzony kod kreskowy artykułu do wypożyczenia jest prawidłowy (czy taki towar jest w bazie aktywny) oraz czy jest dostępny do wypożyczenia. Ponadto program sprawdza czy czy dla danej pozycji występuje wiele pozycji o różnych numerach seryjnych. Jeżeli ten sam artykuł jest zarejestrowany pod wieloma numerami seryjnymi to pracownik narzędziowni musi wskazać jaki numer wydaje. Wybór numeru seryjnego następuje poprzez wskazanie numeru z dostępnej listy numerów seryjnych danego narzędzia dostępnego do wypożyczenia. Po prawidłowym przejściu procedury weryfikacyjnej pozycja zostaje dodana do dokumentu w buforze.


DEMO
SoftwareStudio Sp. z o.o.
2008 - 2019