prosty program magazynowy Aplikacja magazynowa Android

Programy magazynowe

Na polskim rynku programy magazynowe dostępne są od początku lat 90tych.

Wybór spośród kilkudziesięciu producentów programów magazynowych nie jest jednak prosty.

Większość rozwiązań oparta jest na wszelkiego rodzaju raportach analizujących dane i prezentujące wyniki na ekranie lub w postaci wydruków.

Sieć www była pierwotnie używana wyłącznie do dostarczania statycznych stron zawierających tekst i obrazki. Oprogramowanie serwera www było stosunkowo proste, wystarczyło że odbierał on żądania stron identyfikujące adres URL pliku, pobierał plik o wskazanej nazwie z dysku serwera i zwracał go do klienta.

Nowoczesne programy magazynowe pozwalają na dynamiczne budowanie stron www.

SoftwareStudio tworzy programy magazynowe w technologii Microsoft ASP.net, urządzenia mobilne Android oraz bazę danych SQL Server.

Programy magazynowe na kolektory

Niektóre programy magazynowe maja możliwość skorzystania z modułów działających na terminalach radiowych (komunikacja po WiFi) lub dawniej na kolektorach danych. Wciąż dostępne są rozwiązania z systemami Windows CE/ Windows Mobile, choć powoli są wypierane aplikacjami na system Android.

Na rynku oprogramowania dostępnych jest wiele różnych rozwiązań ułatwiających pracę związaną z obrotem paletami i ich rozliczaniem. Są to zwykle PROGRAMY MAGAZYNOWE, które mogą działać zwykle niezależnie od całego systemu ERP.

Podczas rejestracji pracy program umożliwia ewidencję wykonanej ilości oraz typu i liczby palet. Raportowane ilości przekazywane mogę być do działu handlowego lub księgowości. Nowoczesna aplikacja Studio Magazyn WMS.net dzięki technologii HTML5, CSS3 i JQuery pozwala korzystać z programu na wielu systemach operacyjnych: Windows, Mac OS oraz Android.

Android

Android program magazynowy stanowi element rozwiązania do obsługi magazynów logistycznych. Program magazynowy na Androida dostępny jest w ofercie SoftwareStudio od 2014 roku, a od 2017 zastąpił całkowicie program magazynowy Windows CE/Windows Mobile.

Nowoczesne programy do magazynowania dostępne są terminale z czytnikami kodów kreskowych z systemem Android oraz z dowolnego urządzenia wyposażonego w przeglądarkę Internetową.

Program magazynowy możesz wybrać kierując się kryterium cenowym, jeżeli tak to szukaj bezpłatnego programu do zarządzania magazynem, ale wówczas raczej musisz iść na kompromis co do funkcjonalności.

Programy magazynowe oferują różne poziomy cen zarówno za licencje jak i wdrożenie. Jeśli szukasz bezpłatnego programu magazynowego to raczej musisz iść na kompromis co do funkcjonalności.

Magazynier
Oprogramowanie magazynowe, systemy i aplikacje zarządzania magazynami. Android oraz magazyn on-line.