
Picking List
Przygotowany dokument zawiera szczegółową listę pozycji z dokładnością do miejsca składowania, numerów partii lub nośnika. Wydruk dokumentu listy pakowej (picking list) pozwala magazynierowi na zebranie towaru wg określonej ścieżki.
- W magazynach w których istnieje konieczność ścisłej kontroli lokalizacji, czyli miejsc składowania przechowywanych towarów stosuje się znakowanie miejsc lokalizacji za pomocą specjalnych kodów.
- Picking list, czyli lista towarów do pobrania
- Picking List integracja z systemem ERP
W magazynach w których istnieje konieczność ścisłej kontroli lokalizacji, czyli miejsc składowania przechowywanych towarów stosuje się znakowanie miejsc lokalizacji za pomocą specjalnych kodów.
Miejsca składowania znakuje się etykietą z jawnym określeniem unikalnego miejsca składowania oraz prezentacją tego w postaci kodu kreskowego.
Kod kreskowy miejsca składowania generuje się na podstawie zdefiniowanej struktury magazynu w programie magazynowym. Podczas układania towarów na miejscach lokalizacji magazynier odczytuje kod towaru oraz kod lokalizacji na którą kładzie towar.
Dzięki tej operacji następuje jednoznaczne przypisanie w systemie informatycznym towaru do miejsca lokalizacji.
W sytuacji, gdy w magazynie nie wykorzystuje się radiowy terminal magazynierzy posługują się listą drukowaną na papierze. Szczegółowe rozpisanie artykułów i miejsc składowania pozwala na szybką obsługę operacji. Związanych zarówno z przyjmowaniem towarów jak i ich wydawaniem z magazynu.
W magazynach w których istnieje konieczność ścisłej kontroli lokalizacji, czyli miejsc składowania przechowywanych towarów stosuje się znakowanie miejsc lokalizacji za pomocą specjalnych kodów – oznaczeń.
Miejsca składowania znakuje się etykietą z jawnym określeniem unikalnego miejsca składowania oraz prezentacją tego w postaci kodu kreskowego. Kod kreskowy miejsca składowania generuje się na podstawie zdefiniowanej struktury magazynu w programie magazynowym. Podczas układania towarów na miejscach lokalizacji magazynier odczytuje kod towaru oraz kod lokalizacji na którą kładzie towar. Dzięki tej Operacji następuje jednoznaczne przypisanie w systemie informatycznym towaru do miejsca lokalizacji.
W sytuacji, gdy w magazynie nie jest wykorzystuje się radiowego terminalu magazynierzy posługują się listą drukowaną na papierze. Szczegółowe rozpisanie artykułów i miejsc składowania pozwala na szybką obsługę operacji. Związanych zarówno z przyjmowaniem towarów jak i ich wydawaniem z magazynu.
Picking list, czyli lista towarów do pobrania
Dokument wydania z magazynu wystawiany przez system ERP stanowi ogólną informację o pozycjach towarowych do wydania. Związanych najczęściej ze sprzedażą lub produkcją. W magazynie wysokiego składowania potrzebna jest jednaj lista szczegółowa w rozbiciu na poszczególne pozycje. Najczęściej według miejsc składowania lub dodatkowo innych atrybutów na przykład terminu przydatności.
Specyfikacja poszczególnych sztuk ładunku do wydania może być drukowana z programu Studio magazyn WMS.net. Albo może być obsługiwana za pomocą terminala radiowego z Windows Mobile (realizacja wydania na podstawie dokumentu magazynowego WZ).
Picking List integracja z systemem ERP
System do obsługi magazynu wysokiego składowania może funkcjonować autonomicznie lub można zintegrować z systemem nadrzędnym klasy ERP. Integracja pozwala na eliminację dodatkowych prac związanych z zakładaniem bazy towarowej i kontrahentów oraz tworzeniem dokumentów zleceń przyjęcia i wydania.
Dokumenty PZ i WZ rejestruje się w systemie ERP. Traktuje się przez oprogramowanie WMS jako dokumenty zlecenia przyjęcia lub zlecenia wydania. Na podstawie ogólnej informacji o ilości zlecenia przyjęcia/wydania w systemie WMS rejestruje się wewnętrzny dokument przyjęcia PZ lub WZ. Ze szczegółowym uwzględnieniem wszystkich wymaganych informacji:
- MIEJSCE SKŁADOWANIA,
- NUMER PARTII,
- NUMERU NOŚNIKA itp.
Wewnętrzny dokument systemu WMS można wydrukować jako szczegółowa lista, czyli picking list. Albo jako dokument agregowany – te same pozycje towarowe zgrupują się i sumują.

System do obsługi magazynów
Magazynowy system informatyczny
Kontraktowa logistyka magazynowa
Oprogramowanie dla magazynu
Program do obsługi magazynu BHP
Program do prowadzenia magazynu
System magazynowy
Elastyczny system WMS
- Miejsca składowania w magazynie. Buduje się coraz większe magazynu, w których przechowywane są coraz większe zapasy. W takiej sytuacji potrzeba ewidencyjna się zmienia, gdyż informacja o ogólnym stanie magazynowym staje się niewystarczająca. Miejsca składowania w magazynie. .
- Dokumenty magazynowe. Magazynowe dokumenty rejestrują obrót towaru w magazynie, a w szczególności ewidencjonują przyjęcia i wydania. Dokumenty magazynowe rejestrują obrót magazynowy związany z zakupami, sprzedażą (dokumenty zewnętrzne) oraz obrotem wewnątrz firmy wynikające z przyjęciem, wydaniem lub zmianą magazynu. .
- Oprogramowanie magazynowe. Firma przeprowadzająca tysiące operacji w magazynie dziennie znajduje się w sytuacji, gdy pojawiają się nowe wyzwania i potrzeby. Oprócz informacji o ilości danego towaru, pojawia się potrzeba znajomości jego rozmieszczenia w przestrzeni magazynowej. Oferowane oprogramowanie magazynowe wykorzystują technologie i rozwiązania Microsoft. Firma musi spełnić wymagania i zalecenia podawane przez firmę Microsoft dla aplikacji IIS Server.